Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Polska Cerekiew w obrazy zaklęta po raz drugi

Grupa znanych malarzy warszawskich i łódzkich, która przez kilkanaście dni uwieczniała na obrazach piękno ziemi polskocerekwickiej, dnia 22 lipca zakończyła warsztaty poplenerową wystawą.

Obraz 036.jpeg Obraz 040.jpeg Obraz 041.jpeg Obraz 071.jpeg

Marek Madej – komisarz organizacyjny wystawy, ale także malarz artysta biorący udział w warsztatach zapowiada, że plon tegorocznych warsztatów zostanie pokazany nie tylko w Urzędzie Gminy w Polskiej Cerekwi. Prace będą wystawione jeszcze w innych miejscach Opolszczyzny i kraju: - To już dzięki staraniom Kongregacji Przemysłowo-Handlowej z Kędzierzyna-Koźla, która jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia. Pokłosie prac będzie można zobaczyć m.in. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego. Obrazy zostaną także wyeksponowane w Łodzi, w prestiżowej galerii „Na piętrze” staraniem łódzkiego okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków.

Obraz 073.jpeg Obraz 082.jpeg

Andrzej Cwaliński, wiceprzewodniczący kongregacji przemysłowo-handlowej – współorganizatora warsztatów - ocenia, iż inicjatywa jest na tyle udana, że w przyszłym roku również dojdzie do kolejnych, trzecich warsztatów malarskich w Polskiej Cerekwi: - Wiem, że tak znani i uznani malarze przyjechali tutaj nie dlatego, że mają na przykład nadmiar wolnego czasu. Uczynili to, jak wynika z rozmów z nimi, z ogromną przyjemnością i radością, bo to miejsce urzekło ich już w roku ubiegłym, powiedzieli więc o tym innym malarzom, którzy chcieli zobaczyć naszą ziemię. Dlatego staramy się, aby prace można było zobaczyć w innych jeszcze miejscach Opolszczyzny.

Obraz 054.jpeg Obraz 062.jpeg Obraz 083.jpeg Obraz 095.jpeg

Obecnie obrazy udostępnione są w sali obrad Urzędu Gminy w Polskiej Cerekwi. 

 

Więcej na www.florian.polskacerekiew.pl
Wersja XML