Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jesienne polsko-czeskie partnerstwo Polskiej Cerekwi i Svetlej Hory

DSC05546.jpegJesienna aura oraz zbliżające się wybory samorządowe nie przeszkadzają samorządom i mieszkańcom partnerskich gmin Polska Cerekiew i Svetla Hora we wzajemnych spotkaniach podczas wspólnych imprez.

 

W sobotę, 23 października 2010 w czeskiej Svetlej Horze zorganizowano „Dzień Polski” podczas którego wystąpiła Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Polskiej Cerekwi. Tamtejszą lokalną społeczność częstowano również specjałami naszej polskiej kuchni: kołaczem śląskim i bigosem. Impreza okazała się bardzo ciekawą formą integracji i poznawania obyczajów sąsiedniego państwa.


27 października w Polskiej Cerekwi zorganizowano kolejną imprezę, tym razem dla dzieci z obu gmin partnerskich. Kontynuując tradycję międzynarodowych potyczek piłkarskich pomiędzy dziećmi ze szkół z Polskiej Cerekwi, Wronina oraz partnerskiej Svetlej Hory, przy szkole w Polskiej Cerekwi zorganizowano „Polsko-Czeski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Polska Cerekiew”. Turniej był pierwszym z dwóch zaplanowanych turniejów, kolejny w koszykówkę zaplanowany jest na miesiąc listopad.
Zmagania młodych piłkarzy obserwowane były z wielkim entuzjazmem kibiców, a sam turniej rozegrany został w bardzo przyjaznej atmosferze oraz w duchu wszechobecnej zasady fair play. Ostatecznie zwyciężyła drużyna gospodarzy z Polskiej Cerekwi wygrywając wszystkie swoje mecze, przed drużyną z Wronina i czeskiej Svetlej Hory. Na zakończenie turnieju drużynom wręczono uroczyste dyplomy wraz z pucharami, natomiast każdy z uczestników otrzymał symboliczne nagrody w postaci stroju sportowego.

Organizatorem obu imprez był Urząd Gminy w Polskiej Cerekwi we współpracy z samorządem Gminy Svetla Hora i nauczycielami szkół z Polskiej Cerekwi, Wronina i Svetlej Hory.

Całość zrealizowana została w ramach realizowanego w gminie Polska Cerekiew projektu „Polska Cerekiew - Svetla Hora. Partnerstwo bez granic” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa Przekraczamy Granice.

 

DSC05329.jpegDSC05335.jpegDSC05381.jpegDSC05422.jpeg

DSC05461.jpegDSC05463.jpegDSC05483.jpegDSC05485.jpeg

DSC05487.jpegDSC05491.jpegDSC05502.jpegDSC05516.jpeg

DSC05519.jpegDSC05524.jpegDSC05533.jpegDSC05539.jpeg

Wersja XML