Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jesienne polsko-czeskie partnerstwo Polskiej Cerekwi i Svetlej Hory

Brak opisu obrazka Jesienna aura oraz zbliżające się wybory samorządowe nie przeszkadzają samorządom i mieszkańcom partnerskich gmin Polska Cerekiew i Svetla Hora we wzajemnych spotkaniach podczas wspólnych imprez.

 

W sobotę, 23 października 2010 w czeskiej Svetlej Horze zorganizowano „Dzień Polski” podczas którego wystąpiła Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Polskiej Cerekwi. Tamtejszą lokalną społeczność częstowano również specjałami naszej polskiej kuchni: kołaczem śląskim i bigosem. Impreza okazała się bardzo ciekawą formą integracji i poznawania obyczajów sąsiedniego państwa.


27 października w Polskiej Cerekwi zorganizowano kolejną imprezę, tym razem dla dzieci z obu gmin partnerskich. Kontynuując tradycję międzynarodowych potyczek piłkarskich pomiędzy dziećmi ze szkół z Polskiej Cerekwi, Wronina oraz partnerskiej Svetlej Hory, przy szkole w Polskiej Cerekwi zorganizowano „Polsko-Czeski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Polska Cerekiew”. Turniej był pierwszym z dwóch zaplanowanych turniejów, kolejny w koszykówkę zaplanowany jest na miesiąc listopad.
Zmagania młodych piłkarzy obserwowane były z wielkim entuzjazmem kibiców, a sam turniej rozegrany został w bardzo przyjaznej atmosferze oraz w duchu wszechobecnej zasady fair play. Ostatecznie zwyciężyła drużyna gospodarzy z Polskiej Cerekwi wygrywając wszystkie swoje mecze, przed drużyną z Wronina i czeskiej Svetlej Hory. Na zakończenie turnieju drużynom wręczono uroczyste dyplomy wraz z pucharami, natomiast każdy z uczestników otrzymał symboliczne nagrody w postaci stroju sportowego.

Organizatorem obu imprez był Urząd Gminy w Polskiej Cerekwi we współpracy z samorządem Gminy Svetla Hora i nauczycielami szkół z Polskiej Cerekwi, Wronina i Svetlej Hory.

Całość zrealizowana została w ramach realizowanego w gminie Polska Cerekiew projektu „Polska Cerekiew - Svetla Hora. Partnerstwo bez granic” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa Przekraczamy Granice.

 

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wersja XML