Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dożynki Gminne 2006

W niedzielę, 17 września 2006 r. we Wroninie odbyły się Dożynki Gminne, które rozpoczęły się o godzinie 13.00 Mszą Świętą Dziękczynną w Kościele Parafialnym w sąsiednim Grzędzinie. Mszę Świętą poprowadził proboszcz Parafii Grzędzin Ksiądz Szczepan Wardęga. Brali w niej udział licznie zgromadzeni parafianie oraz goście z miejscowości gminnych.

Image_1.jpeg Image_2.jpeg

Po mszy uczestnicy dożynek w barwnym korowodzie przemaszerowali na teren PSP we Wroninie, gdzie odbyła się część artystyczna. Uczestnicy korowodu dożynkowego wykazali się niebywałą pomysłowością, zarówno twórczą jak i organizacyjną, prezentując udekorowane, kolorowe przyczepy oraz przepiękne korony.

Image_3.jpeg Image_4.jpeg Image_5.jpeg
Image_6.jpeg Image_7.jpeg Image_8.jpeg

Imprezę otworzyła Wójt Gminy Polska Cerekiew Krystyna Helbin. Następnie scenę przejęły przedszkolaki z Wronina i z Polskiej Cerekwi.

Image_9.jpeg Image_10.jpeg Image_11.jpeg
Image_12.jpeg Image_13.jpeg Image_14.jpeg

Przepiękne stroje powiązane z przepięknym tańcem prezentował zespół FARMER z Komorna. Gościnnie swój program przedstawiły również "KONIE" ze swym Orian Show. Imprezę dożynkową uświetniła Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Polskiej Cerekwi, prezentując szereg znanych i lubianych utworów muzycznych.

Image_15.jpeg Image_16.jpeg Image_17.jpeg

Na zakończenie części artystycznej wystąpiły dzieci z Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Polskiej Cerekwi.

Image_18.jpeg Image_19.jpeg Image_20.jpeg
Image_21.jpeg Image_22.jpeg Image_23.jpeg


Licznie zgromadzona publiczność miło spędziła czas. Dożynki tradycyjnie zakończyły się zabawą taneczną podczas której przygrywał zespół HOLIDEY.

Foto: Grzegorz Fuławka
Wersja XML